Kristi Himmelfartsferien UGE 21 – Country Weekend

21. Maj - 24. Maj 2020

AFBUDSPLADSER: Der er 6 Campingpladser tilbage.. RING 54946100 og BOOK !

Torsdag: 21 maj Live Musik : Johnny Horsepower.

Fredag: 22 maj Live Musik: RATTLERS .

Lørdag: 23 maj LiveMusik: Linda and the new Family. (S)

Hele Programmet kommer her: 

 link til programmet

Link til Program se program for 2020 https://www.countryandwestern.dk/?p=746

Link til de 5 danse for lørdag 2020 https://www.countryandwestern.dk/?p=602

PROGRAM FOOR COUNTRY AND WESTERN WEEKEND 2020

Torsdag : 2020

kl. 13,55  Start af Country Weekend

kl. 14,00  Workshop  af  Winni  Suså

kl. 14,30    Workshop i de 5 fælles danse til lørdag Jørgen Ørslev Linedance

kl. 15,30  Opvisning Haslev linedancer ved Sten og Ulla

kl. 16,00   Workshop  i  Catalansk lindance  ved Chris LFCC

kl. 16,30   Opvisning  maribo linedancer ved Susanne

kl. 17,00   Opvisning af Ørslev Partner dance ved Jørgen

kl. 17,30   Setup til live musik

kl. 18,00   Pause og Spise tid Grill ved "Banditten"

kl. 19,30 – 23,00 Live Music on stage med

Musik. JOHNNY HORSEPOWER

Kl. 23,00 God Nat 

Fredag:

kl. 11,00 Vi Varmer op til dagen med godmorgen

kl. 11,15 workshop for børn og barnlige sjæle ved Susan derefter Snogbrød

kl. 12,30 Middags Pause

kl. 13,30  Workshop i de 5 fælles danse til lørdag Jørgen Ørslev linedance

kl. 14,00  Opvisning af   catalansk lindancer Wild Bulls ved Chris 

kl. 14,30   Coupledance  Workshop Mørkhøj country line dancers ved Inge og Henning  

kl. 15,00 Opvisning  af Ørslev Linedance ved Jørgen

kl. 15,30  Workshop af  Winni  Suså

Kl. 16,00 Linedance til CD musik

kl. 16,30 Suprise Ørslev Linedancers

kl. 16.45 Opvisning af  LFCC  Linedancer  ved Chris

kl. 17,15  Setup til live musik

kl. 18,00  Pause og Spise tid grill ved "Banditten"

kl. 19,30 til 23,00 Live Music on Stage med

musik . RATTLERS 

 kl. 23,00 God Nat til dem der ikke skal til natte fest i salen .

kl. 23,30 til 01,30 Nattefest med linedans cd musik efter danse liste 

Lørdag :

kl. 11,45 Vi varmer op til dagen med godmorgen.

kl. 12,00  Linedance til CD

kl. 12,30  Middagspause Live on acoustic stage Chris Østergaard.

kl. 13,15  Afgang til Heste folden

kl. 13,30  Heste show på ridebanen Big Stream Cowboys ved Richo og Belinda

kl. 14,30 workshop ved  Chris  Østergaard LFCC

kl. 15,00  Surprise Ørslev Linedancer

kl. 15,15  Opvisning af  catalansk lindancer af AMIGOS

kl.  15,30 Coupledance  Workshop Mørkhøj country line dancers ved Inge og Henning   

kl. 16,00  De 5 fællesdance dances ved Jørgen

kl. 16.30  Opvisning  af Sydhavsøernes Linedancer ved Joan

kl. 17,00  Setup til live musik

kl. 18,00  Pause og spise tid Grill ved "Banditten"

kl. 19,00 til 22,00 Live Music on Stage by

Musik. Linda Lyckemyr & the New Family (S)

             

 kl. 22,00 Godnat tak for denne gang, og på gensyn til næste år.